

| Parameter | Value |
|---|---|
| Height - Seated (Max) | 1.2 mm |
| Length | 7.0104 mm |
| Width | 5.0038 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 1.1938 mm |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 8 MHz |
| Frequency Stability | 50 ppm |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Type | XO (Standard) |
| Max Supply Voltage | 3.63 V |
| Min Supply Voltage | 1.6 V |
| Max Supply Current | 3.5 mA |
| Output Format | CMOS |
| Base Resonator | Crystal |
| Supply Current | 8 mA |
Stock: 585
Distributors
pcbx
Unit Price$0.83270
Ext.Price$0.83270
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.83270 | $0.83270 |
| 10 | $0.68822 | $6.88220 |
| 25 | $0.67265 | $16.81625 |
| 50 | $0.65744 | $32.87200 |
| 100 | $0.59417 | $59.41700 |
| 300 | $0.58164 | $174.49200 |
| 500 | $0.56938 | $284.69000 |
| 1000 | $0.55656 | $556.56000 |
| 3000 | $0.52443 | $1573.29000 |
| 5000 | $0.49415 | $2470.75000 |
| 10000 | $0.48389 | $4838.90000 |
